inSPORTline Baraton

130 cm
Výška
112 cm

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

Cyklotrenazer jsem kupovala pro pouzivani doma a jsem po vsech strankach spokojena. Kolo je stabilni, montaz snadna. Jedine co bych mozna vytknula je neprilis pohodlna sedacka, nebo jsem zvykla na jinou.

Pak mi take na zacatku nefungovalo kolecko na upravovani zateze. Ale po mile a vstricne konzultaci s obchodem jsem se dozvedela, ze muze byt kolecko pretocene do maximalni pozice minus a zatuhle. Stacila muzska sila a prostrikani sroubu od kolecka ze spodu a bylo po problemu.
    Za me tedy rozhodne spokojenost s vyrobkem i dodavatelem insportline.

• tichý chod
    • stabilita
    • hodila by se možnost horizontálního posunutí "řídítek"

Cyklotrenažér naprosto stačí pro každodenní šlapání v teple u televize. Je dost těžký, při šlapání se ani nehne i když nejsem žádný drobek. Jen jsem vyměnila sedačku za trochu pohodlnější, a i když jí mám posunutou dopředu co to jde, pořád na řídítkách trochu ležím. Hodilo by se horizontální posunutí i u nich, abych na tom neseděla jak na chopperu, ale jinak naprostá spokojenost.

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

Cyklotrenažer odpovídá mým potřebám na spíše rehabilitační šlapání,tichý chod,masivní konstrukce

43 kg
Délka
130 cm
Výška
112 cm

Cyklotrenažer Insportline Baraton je odolný cyklistický trenažér s tichým řetězovým pohonem. Ergonomicky tvarované sedlo s možnosti vertikálního i horizontálního nastavení zaručuje maximální komfort během cvičení. Zátěžové kolo o hmotnosti 15 kg, plynulý systém regulace zátěže pomocí třecího systému, třídílné kliky, tichý chod, výškově nastavitelná řídítka a protiskluzová madla jsou hlavními přednostmi tohoto cyklotrenažéru. Ocelová konstrukce s povrchovou úpravou se zvýšenou odolností proti poškrábání je další výbornou vlastností tohoto stroje. V neposlední řadě je cyklotrenažér inSPORTline Baraton vybaven transportními kolečky a hliníkovými pedály. Díky těmto výborným vlastnostem a atraktivnímu designu se stal cyklotrenažér inSPORTline Baraton velmi vyhledávaným modelem pro domácí využití.

Technické parametry

Horizontální / vertikální nastavení řídítek

Ne / Ano

Horizontální / vertikální nastavení sedla

Ano / Ano

Kolečka pro snadné přemístění ano

Snímače frekvence tepu v rukojetích ne

Systém vyrovnání nerovností podlahy ne

Rozměry po sestavení  130×50,5×112

Hmotnost  43 kg

Hmotnost zátěžového kola (kg) 15 kg

Manuální

Max. výška cvičence 185 cm

Maximální nosnost (kg)  130 kg

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

Za me tedy rozhodne spokojenost s vyrobkem i dodavatelem insportline.

• tichý chod
    • stabilita
    • hodila by se možnost horizontálního posunutí "řídítek"

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

• Cena a jedu za každého počasí
    • Trošku mi nesedí upevnění sedla

Neustálé problémy s kolenem (artroza), když si zašlapu cítím se lépe,ale nic se nemá přehánět.Jezdí na tom i manželka a cenově přijatelné

• masivní a do 130 kg
    • jednoduchost ovládání
    • řidítka bych uvítal, kdyby je šlo naklopit pod úhlem

nemá počítač, ale pokud máte fitnes náramek a pás k měření tepu, nic dalšího nepotřebujete

měl jsem dražší magnetický, který mě firma Olpran nebyla schopna opravit, resp. dodat potřebnou součástku, tak jsem koupil tento a jsem spokojen

• Dobře se na něm šlape, celkem to i připomíná jízdu na kole
    • Rám působí bytelně
    • Plastový kryt řetězu dost rezonuje
    • Řidítka se dost hýbou, mohla být lépe upevněna
    • Uvádějí nosnost 130 kg, v návodu pak jen 120 kg
    • Propagováno jako výrobek největšího českého výrobce, ale je to made in China

Vím že se jedná o stroj nižší cenové kategorie, ale cca 8000 není málo a čekal jsem lepší zpracování některých dílů. Rám, setrvačník, kliky, pedály O.K., ale zejména plasty nic moc. Po několika denním ladění rezonujícího plastového zakrytování řetězu se při jízdě dá už i koukat na televizi. Zkoušel jsem ho i v obchodě a tam byl tichý, asi smůla na horší kus. Co se týká hlavní funkce, tj. pořádně si na tom zacvičit, tak nemám výhrad, tady musím trenažér pochválit.

Malé doporučení: Návod k obsluze jsem k tomu nedostal, ale lze stáhnout na stránkách výrobce a tam se píše o pár kapkách oleje na filc brzdové destičky, na to nezapomeňte, nebo se filc tak po půl hodině začne pálit, smrdí to jak když něco ošklivého hoří.

dobrý obchod

• , zakoupeno v inSPORTline.cz

• robustnost (mělo by to chvíli vydržet)
    • jednoduchost sestavení - skládačka o cca 8 krocích
    • nastavitelnost sedla a představce
    • proměnlivá zátěž
    • mohl by u něho být kvalitnější počítač

Používám zatím výhradně na rehabilitaci po úrazu kolene.
    Za tu cenu to považuji za kvalitní produkt co do zpracování, designu (hlavně jednoduchá nastavitelnost). Proti těm rotopedům za 4.000 Kč nemám pocit, že se to musí podemnou za chvíli rozpadnout.